Dobývání hradů a měst ve středověku
Muzeum Vysočiny Jihlava pořádá v úterý 8. března 2022 v 17.00 hodin přednášku Dobývání hradů a měst ve středověku, na které se rovněž podílí telčské pracoviště Národního památkového ústavu.
Přednášet budou Pavel Macků, ředitel územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Telči a David Zimola, archeolog Muzea Vysočiny Jihlava.
Posluchači budou seznámeni s obléhacími mechanismy, taktikou a strategií, ale i jednotlivými obléhacími zbraněmi od luku po velký obléhací prak - trebuchet. Vzhledem k časovému rozsahu přednášky, 13. - 15. století, bude věnovaná pozornost i nejstarším palným zbraním v Evropě. Součástí bude i fyzická ukázka replik střelných a chladných zbraní.