Přednáška o cestě člověka z přírody do krajiny

Únorová přednáška z cyklus Zahradní kultura v souvislostech se uskuteční ve čtvrtek 3. února 2022.

Cesta člověka z přírody do krajiny – díl druhý
Filozofická úvaha o minulosti, přítomnosti a budoucnosti nejen krajinářské architektury, ale tak trochu celého lidstva.

Přednáška volně naváže na loňskou podzimní přednášku, zachytí mezníky, kdy člověk začal krajinu vnímat, kdy ji začal vědomě přetvářet, ničit a kdy ji bude chránit. Zkusíme odhalit první okamžiky vztahu člověka k přírodě a odhadnout budoucnost až do 30. století.

Přednášející: Ing. Petr Mičola, krajinářský architekt, působí v ateliéru Gerten s. r. o.
 
8. ročník přednáškového cyklu Zahradní kultura v souvislostech pořádá Metodické centrum zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži v roce 2022 ve spolupráci s Muzeem Kroměřížska.
 

čtvrtek 3. února 2022 v 17 hod.
Muzeum Kroměřížska, konferenční sál
vstup zdarma
www.muzeum-km.cz
www.nczk.cz
Facebook událost