Konference DIGI 2019
Třetí ročník konference o digitálních technologiích a kulturním dědictví, pořádaný spolkem Omnium z.s., se uskuteční ve dnech 20. a 21. listopadu. Předmětem konference je prezentovat široké odborné a kulturní veřejnosti aktuální trendy v oblasti dokumentace, propagace a prezentace kulturního dědictví s využitím digitálních technologií a metod, které se používají v památkové péči u nás i v Evropě.
Celosvětovou tendencí v oblasti kulturního dědictví ve správě kulturních, paměťových a veřejných institucí je digitalizace maximálního množství materiálů a tím docílení rychlejšího, spolehlivějšího a bezpečnějšího zpřístupnění potřebných dat odborné i široké veřejnosti prostřednictvím internetu.
Digitalizace umožňuje nejen on-line zpřístupněné veškerých dokumentů (listin, fotografií, negativů, zvukových i filmových záznamů, plánů, grafik, obrazů, textilií atd.), ale i propagaci kulturního dědictví v muzejních expozicích a prezentaci prostřednictvím webových portálů a mobilních aplikací pro širokou odbornou veřejnost i státní správu. Zároveň tím vším umožňuje záchranu a uchování informací pro další generace.
Témata konference
- Dokumentace památek
- Interaktivní expozice
- Digitalizace 2D
- Internetové a mobilní aplikace
- Virtuální realita
Více informací naleznete na stránkách pořadatele, případné dotazy je možné směřovat na Jakuba Děda: jded@omniumos.cz, 739 385 928.