Konference DIGI 2019

Z Mezinárodního dne archeologie 2015.

Třetí ročník konference o digitálních technologiích a kulturním dědictví, pořádaný spolkem Omnium z.s., se uskuteční ve dnech 20. a 21. listopadu. Předmětem konference je prezentovat široké odborné a kulturní veřejnosti aktuální trendy v oblasti dokumentace, propagace a prezentace kulturního dědictví s využitím digitálních technologií a metod, které se používají v památkové péči u nás i v Evropě.

Celosvětovou tendencí v oblasti kulturního dědictví ve správě kulturních, paměťových a veřejných institucí je digitalizace maximálního množství materiálů a tím docílení rychlejšího, spolehlivějšího a bezpečnějšího zpřístupnění potřebných dat odborné i široké veřejnosti prostřednictvím internetu.

Digitalizace umožňuje nejen on-line zpřístupněné veškerých dokumentů (listin, fotografií, negativů, zvukových i filmových záznamů, plánů, grafik, obrazů, textilií atd.), ale i propagaci kulturního dědictví v muzejních expozicích a prezentaci prostřednictvím webových portálů a mobilních aplikací pro širokou odbornou veřejnost i státní správu. Zároveň tím vším umožňuje záchranu a uchování informací pro další generace.

Témata konference

  • Dokumentace památek
  • Interaktivní expozice
  • Digitalizace 2D
  • Internetové a mobilní aplikace
  • Virtuální realita

Více informací naleznete na stránkách pořadatele, případné dotazy je možné směřovat na Jakuba Děda: jded@omniumos.cz, 739 385 928.

 

Související akce

Mezinárodní konference DIGI 2017: Digitální technologie a kulturní dědictví

A8C451E9-0A81-4DC5-AF0F-5FBC86C8FA32 Pro odborníky

Akademie věd, Národní 3, Praha 1

15. 11. 2017 – 16. 11. 2017 1510700400 1510786800 1510700400 1510786800

9.00 – 17.00