Konference Osiřelé památky

V úterý 21. května pořádá spolek Omnium z.s. konferenci Osiřelé památky. Konference se uskutční v českém a německém jazyce, program bude simultánně tlumočen.

Od roku 1990 se podařilo ve spolupráci českých spolků, měst a obcí, ale i např. německých krajanských organizací zachránit velké množství památek na území České republiky. Přes velkou snahu a aktivity všech zúčastněných zůstává, zejména v příhraničních oblastech České republiky, velké množství památek, které jsou stále ve velmi zuboženém stavu a čekají na své zachránce.

Konference chce upozornit na ty památky, kterou jsou stále ve velmi špatném stavu. Ať již díky nezájmu svého majitele, nebo naopak díky jeho „zájmu”, na památky, u který okolí apeluje na jejich záchranu a přesto se doposud nedaří nalézt řešení jejich situace.  Ale i na památky, které neměly štěstí a byly zničeny.

Program