Přednáška v Kroměříži o českých zahradnících, o jejich dobrodružných cestách a osudech v 19. století

Metodické centrum zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži zve na květnovou přednášku s názvem Čeští zahradníci jako cestovatelé, jejich osudy a cesty v 19. století z cyklu Zahradní kultura v souvislostech.

Přednáška představí několik více či méně zapomenutých českých zahradníků 19. století, které jejich profese, ale také touha po dobrodružství, zavedla na mnohá, tehdy neprobádaná místa planety. Z těchto neprobádaných míst do Evropy přiváželi nové poznatky a neznámé druhy rostlin, nejčastěji rozmanité druhy orchidejí. Přednášející Jaromír Tlustý, historik a publicista, přednáškou naváže na podobné téma, které zaznělo v loňském cyklu přednášek.

Přednáška se uskuteční v přednáškovém sále vstupní budovy Květné zahrady v Kroměříži.

Vstupné: 30 Kč, vstup zdarma pro majitele celoroční vstupenky do Květné zahrady (je nutné fyzicky předložit)

Informace o akci můžete sledovat i na Facebooku.


Kontakt a informace:

Mgr. Petra Zelinková, pracovnice PR, Národní památkový ústav, ÚOP v Kroměříži,

tel.: +420 775 442 269, e-mail: zelinkova.petra@npu.cz