Diskuzní panel Sto let reklamy 1918–2018
V rámci mezinárodního veletrhu reklamy, médií a polygrafie Reklama Polygraf se uskuteční diskuzní panel na téma Sto let reklamy. Pořadatelé se tak připojují k připomínce stoletého výročí od založení Československé republiky. Diskuze se zaměří na vývoj a změnu reklamy během uplynulých sta let, dopad reklamy na obraz památek a města či na nové technologie v reklamě. Diskuzní panel se bude konat 30. května 2018 od 13.00 do 15.00 hodin v Kongresovém sále PVA EXPO PRAHA v Letňanech.
Účast v diskuzi přijal ředitel územního odborného pracoviště v Praze Národního památkového ústavu Ondřej Ševců, který zhodnotí estetické působení reklamy v Praze v minulosti a dnes. Jedna z jeho klíčových otázek bude, zda reklama, která dnes většinu lidí obtěžuje, plní svůj původní účel.
Pohled zástupců historických sídel na reklamu ve veřejném prostoru přiblíží Květa Vitvarová za Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, o boji s takzvaným vizuálním smogem pohovoří Veronika Rút Nováková, zakladatelka projektu Brno bez vizuálního smogu. Vystoupí také Kateřina Hlouchová, autorka knihy Proměny československé reklamy 1918–1989, která srovná trendy a reklamní komunikace v minulých desetiletích. V diskuzi přislíbil účast i ex CEO Ogilvy&Mather a v současnosti člen pedagogického sboru na katedře Marketingové komunikace Univerzity Karlovy Ladislav Báča, který bude reprezentovat tvůrce reklamních kampaní. Diskuzi bude moderovat Daniela Písařovicová.
Vstup na diskuzní panel je zdarma, nutná je však registrace. Více informací naleznete na stránkách pořadatele.