Pečetní dílna aneb setkání s Kontaktním klubem
V pondělí 3. 7. se k nám opět vypraví členové Kontaktního klubu Domu dětí a mládeže BETA Pardubice, pro které jsme si připravili pečetní dílničku.
V průběhu programu se účastníci programu vydají na cestu časem a přesunou se do dob, kdy na Příhrádku úřadovali dávní písaři. Nastíněna bude rovněž podoba, význam a hodnota písma, povíme si, co všechno museli písaři a jejich učni znát, jaké úkoly a povinnosti ležely na jejich bedrech a jaké dovednosti si museli osvojit. Budeme se zabývat i otázkou někdejšího ověřování pravosti listin, popovídáme si o pečetech i pečetnictví. V průběhu hodiny si účastníci akce vyrobí vlastní pečeť.