Přednáška k novele stavebního zákona
Přednáška Jiřího Blažka se zaměří na změny ve stavebním a územním řízení po novele stavebního zákona. Stavební zákon patří k zákonům, které, ač jsou velmi rozsáhlé a složité, mají dopad na nejširší vrstvy obyvatel. Každý stavebník, ať už občan, který chce na svém pozemku stavět domek, nebo stát, budující dálnice, se s ním dostává do kontaktu.
Seminář se koná v úterý 28. března 2017 od 9.30 do 14 hodin v Praze na Vyšehradě, v budově Starého purkrabství. Vstupné na seminář je 800 Kč, pro studenty s kartou ISIC 250 Kč. Registrace je možná na e-mailu registrace@omniumos.cz.
Omnium, z. s., zve na cyklus aktivit pod názvem Monumenta VIVA 2017, jehož cílem je představit funkční a praktická řešení a postupy při záchraně, obnově či financování obnovy pro majitele, správce památek, spolky, pracovníky památkové péče, architekty, stavaře či řemeslníky. Cílem není určovat jediné správné řešení, ale napomoci hledání optimálních a citlivých cest vedoucích k záchraně a obnově památek.